3 نوامبر

دنیای عجیب مورچه ها

در سراسر جهان بیش از ۱۲۰۰۰ گونه مورچه وجود دارد.مورچه می تواند ۲۰ برابر وزن بدن خود را بلند کند. برخی از مورچه های ملکه می توانند سالها زندگی کنند و صاحب میلیون ها کودک شوند!

ادامه مطلب
31 اکتبر

مدیریت چابک با همراهی مشاورقابل اعتماد

شرکت ها و مجموعه هایی که به مدیریت مدرن اعتقاد دارند و رویکرد حرفه ای گری و چابک (Agile) را به کار می‌برند، اینان به نیازهای مشتری توجه ویژه دارند. که یکی از خصوصیات برجسته این رویکرد، بهبود مداوم است. این شرکت‌ها به نیازهای مشتریان، تغییرات بازار و محیط به سرعت پاسخ می‌دهند و انعطاف‌پذیر هستند.اما تحقیقات نشان می‌دهد بیشترِ تیم‌های چابک معتقدند که بین نحوهٔ فعالیتِ تیم و نحوهٔ فعالیتِ کل سازمان، تعارض و اختلاف وجود دارد. آیا امکان دارد که کلِ سازمان را چابک کنیم؟

ادامه مطلب
30 اکتبر

۲۰ نکته کلیدی در مدیریت

۱- مدیریت کردن آدم‌های بی انگیزه خیلی سخته. پس کار خودتون رو راحت کنین و اصلا اونها رو استخدام نکنین تا مجبور به انجام این کار نباشین. ۲- افراد متفاوت مدیریت‌ متفاوت لازم دارن. خودتون رو وفق بدین، انعطاف‌پذیر باشین تا بفهمین چی باعث می‌شه هرکدوم از اعضای تیم شما به بالاترین سطح عملکردی خودش برسه. ۳- مداوم و مستقیم بازخورد بدین. به عنوان یک مدیر، ساده‌تره که صبر کنین و یک انتقاد بحرانی رو توی لفافه بگین، ولی این کار خودخواهانه‌اس. من تلاش می‌کنم در اولین فرصتی که بتونم اتاق کنفرانس رو برای برگذاری جلسه با اون شخص داشته باشم بازخوردم رو منتقل کنم، …

ادامه مطلب
25 اکتبر

شریک واقعی شما در زندگی کیست؟

بدن شما تنها دارایی شماست که با هیچکس نمی توان تقسیم کرد. بدن شما مسئولیت شماست چرا که شریک حقیقی شما در زندگی است

ادامه مطلب
23 اکتبر

Quick win چیست؟

در شرکتهای بسیاری شاهد آن هستیم که مدیران و رهبران برای کارکنان خود به تنظیم و تعریف اهداف بلند مدت می پردازند. و از کارکنان خود خواهان دست یابی به آن اهداف هستند. یکی از بزرگترین اشتباهات آن است که برای هر هدفی تنها یک موفقیت و آن هم در پایان برنامه و زمان رسیدن به آن هدف تعریف کنیم . این موضوع که توجه کمتری به پیروزی های کوتاه مدت می شود گاها منجر به آن می گردد که افراد چنان در رویاهای بزرگ خودشان غرق شوند که نتوانند وضعیت جاری را اداره کنند. تحولات عمده زمان برهستند و در بعضی موارد وقت زیادی …

ادامه مطلب
22 اکتبر

مشاور مدیریت

مشاور مدیریت، به فــردی گفته می‌شود که از نظر تفـکر ، سواد(نه الزاما مـدرک) و تجربه
به درجه‌ای رسیده باشد که حیف است به‌عنوان مدیر فعال در یک شرکت یا مـجموعه مشـغول
به‌کار شود ، بلکه او فــردی است که همزمان میتواند به چند مجموعه در کسب‌وکارها و مسائل
مشاوره بدهد

ادامه مطلب
19 اکتبر

نظام ارزیابی عملکرد

نوآوری، خلاقیت، تغییر، ارزش افزوده، تولید ناب، کاهش هزینه هاو …. کانسپت هایی هستند که میتوانند به شما KPI های بسیار خوبی پیشنهاد کنند. ازآنها غافل نشویم . ارزیابی عملکرد با تعریف KPI ها تمام نمی شود. موضوع اصلی این است که چه KPI هایی تعریف کرده ایم؟ آیا آنها توانسته اند در نتایج سازمان تغییر ایجاد کنند؟

ادامه مطلب
16 اکتبر

برای شادکردن همکارانتان تلاش کنید

📝 برای شادکردن همکارانتان تلاش کنید Work Happy Now 🎯وجود اطرافیان شاد در محیط کار باعث شادی شما می‌شود. هر چه شما به افراد شاد نزدیک‌تر باشید، درصد بالاتری از شادی و انرژی مثبت ناشی از آن، نصیبتان می‌شود. در نتیجه، بهره‌وری هم به نحو چشمگیری افزایش می‌یابد‌‌. با این همه، این احتمال وجود دارد که همیشه افراد شاد در اطرافمان نباشند؛ چرا که شادترین همکاران نیز روزهایی بد و سخت دارند و متکی بودن به آنها برای شاد کردن خود کافی نیست. بنابراین، ما همیشه باید بکوشیم با تشویق دیگران به شاد بودن، بر شادی خودمان بیفزاییم. 🎯واقعیت این است که تلاش برای شاد …

ادامه مطلب
6 اکتبر

تفکر دلفینی

به جای اینکه برای بالا رفتن از نردبان ترقی پا روی کسی بگذاریم، دست دیگری را بگیریم و با خود بالا بکشیم که مطمئنا در این حال دست دیگری هست که از بالا دستمان را بگیرد. همکاری، همدلی، همراهی، همفکری و تمام کارهایی که با انجام‌شان هم به خودمان کمک کرده‌ایم هم به دیگران از جمله زوایای مختلف تفکر دلفینی است.

ادامه مطلب
5 اکتبر

۸ راز یک مدیر موفق!

کارمندی که شرافت کاری بالا دارد، به کار و هدف خود متعهد و پایبند است و برای آن ارزش قائل است و به پیشرفت خود و مجموعه اش می اندیشد و هر روز یک نکته جدید می آموزد در حقیقت یک سرمایه گرانبهاست که یک مدیر باید به آن توجه کامل و کافی داشته باشد و در حفظ نیروهایی که این امتیازات را دارند تلاش کند چرا که حفظ این نیروها یعنی کمک به حفظ بقا و پیشرفت مجموعه و سرعت بخشیدن به رشد و توسعه آن سازمان.

ادامه مطلب